2018-2019 Dönemi Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Başlıyor.

KOSGEB & GİV GEBZE işbirliği ile 2018-2019 dönemi "Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi" başlıyor. 

Yeni iş kuran girişimcilere 50 Bin TL hibe ve 100 Bin TL faizsiz uzun vadeli geri ödemeli kredi desteğinden yararlanmanın ilk şartı ise 32 saat süren Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi'ne katılmış olmak.

GİV Gebze, KOSGEB'le bu alanda çalışma yapan sayılı STK yapılanmasından birisi olarak gençlere bu eğitimi alma imkanı sunuyor. Vakfımızın Gebze Merkezinde düzenlenecek olan UygulamalıGirişimcilik Eğitimleri 32 saatlik bir eğitim olup toplam 4 gün ve 09.30-17.00 saatleri arasında gerçekleştirilecektir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi Hakkında Bilinmesi Gerekenler:
1-18 yaşını dolduran herkes bu eğitime katılabilir.
2-Eğitim başvuruları Vakfımıza (sabah saat 09.30 da) bizzat katılımcı tarafından yapılması gerekmektedir.
3-Kurslara başvuranlar arasından 30 kişi ilgili grup için seçilecek ve seçilenler aranacaktır. Eğer kursa katılım için aranmamışsanız, seçilmemişsinizdir.
4-Kurs 4(dört) tam gündür (09.00- 16.20) ve devam mecburidir.
5-Devamlılığı uygun olanlar sertifika almaya hak kazanırlar. Sertifikanın geçerlilik süresi girişimcilik desteği yürürlükte olduğu sürece geçerlidir.
6-Kurs sonunda sınav vs yoktur.
7-Kurstan önce ve kurs esnasında işini kurmuş olanlar girişimcilik desteğinden faydalanamazlar. Halihazırdaki mevcut işletmeler faydalanamazlar.
8-Kurs bittikten sonra iş kuranlar girişimcilik desteğinden faydalanırlar.
9-Girişimci İşadamları Vakfımızda düzenlenecek 2018-2019 dönemi eğitimleri için;
Vakfımızın kurs programları aşağıdadır. Vakfımızda yapılan mülakatlara katılmadan önce kosgeb internet sitesi üzerinden e-devlet şifresi ile kayıt yaptırmak gerekmektedir.

https://www.kosgeb.gov.tr/site/tr/baglanti/ugeliste?IlID=41