Girişimci İş Adamları Vakfı Gebze Ahilik Buluşmalarına Başladı

Gebze bölgesinde bir çok esnaf, iş adamı ve genç girişimcinin katıldığı programın konuğu Türk-Alman Üniversitesinde İktisatçı Dr. S. Emre ÇEKİN hoca oldu. Gebze Gençlik Merkezinde gerçekleştirilen Ahilik Buluşmalarının açılış konuşmasını Giv Gebze Şube Başkanı Yavuz KUŞ yaptı. Kriz dönemleri ve ekonomik daralmanın meydana geldiği dönemlerde Ahilik ahlakının öneminin daha çok anlam kazandığını belirten Yavuz KUŞ, GiV Gebze olarak Girişimcilerimizi geleceğe taşıma adına eğitimler verirken, milli ve manevi iş ahlakımızın temellerini oluşturan Ahilik sistemini de anlatmak ve ticaretin sadece maddi kazanç değil, aynı zamanda insanı kazanarak bir medeniyet inşaa etmek olduğunu anlatmalıyız dedi

Gecenin konuğu Dr. S. Emre ÇEKİN; Küresel Ekonomi de Türkiye'nin yeri ve Günümüzde yaşanan ekonomik sorunlarla ilgili sunum ve bilgilendirme yaptı.

Türkiye'nin Dünya ekonomisinde ki yerini ve geçmişte günümüze ekonomik süreçleri konuklarına anlatan S. Emre ÇEKİN, sunum sonrasında girişimcilerin sorularını cevaplandırdı. Özellikle,Enflasyon, kriz, kur savaşları ile ilgili soru ve cevap kısmı sıcak bir ortamda gerçekleşti.
Giv Gebze şube başkanı Yavuz KUŞ’un teşekkür plaketi ile gece sona erdi.

Ahilik Buluşmaları önümüzdeki süreçte önemli konu ve konukları ile devam edecek.